Menu

Zastrzeganie dokumentów tożsamości

Kradzież albo zgubienie dowodu osobistego, prawa jazdy, paszportu czy innego dokumentu tożsamości to bardzo poważny problem, ...

Czytaj więcej

Utracony dowód osobisty potencjalnym problemem na średnio 30 tysięcy złotych?

W II kwartale 2017 r. z wykorzystaniem cudzej tożsamości próbowano wyłudzić 1631 kredytów na łączną ...

System DZ dla Przedsiębiorców

Aby zastrzec utracone dokumenty prosimy zapoznać się z informacją: Zgubiłem lub ukradziono mi dokume...

Podziękowania za wzorową postawę dla pracownicy banku w Ciechocinku

Komendant Powiatowy Policji w Aleksandrowie Kujawskim mł. insp. Andrzej Kłos złożył gratulacje kasjerce oraz dyrektorom oddziału Banku PKO BP w Ciechocinku. A wszystko za to, że dzięki czujności, i pełnemu profesjonalizmowi ze strony pracownicy banku nie doszło do oszustwa metodą „na policjanta”. Klientka banku nie straciła 32 tysięcy złotych.

Wczoraj (11.10.) Komendant Powiatowy Policji w Aleksandrowie Kujawskim mł. insp. Andrzej Kłos złożył podziękowania za ponadprzeciętną czujność i natychmiastową reakcję, w wyniku której 73-letnia mieszkanka Ciechocinka nie straciła swoich oszczędności. Były słowa uznania i list gratulacyjny.

Przypomnijmy:

Na początku października do 73-letniej mieszkanki Ciechocinka zadzwonił mężczyzna, który podał się za policjanta. Fałszywy „mundurowy” powiedział, że prowadzi akcję przeciwko pracownikowi banku, który posiada dane personalne kobiety i może przejąć jej oszczędności. Mężczyzna przekonał kobietę, aby wypłaciła pieniądze z banku. 73-latka  pobrała swoje oszczędności z konta, w sumie 12 tysięcy złotych o czym poinformowała oszusta, z którym była cały czas na łączu telefonicznym. Po dokonaniu wypłaty mężczyzna poprosił kobietę o zaciągnięcie kredytu w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Plany oszusta zostały pokrzyżowane przez pracownicę banku, która posiadała wiedzę o metodach oszustw „na policjanta”.

Autor:
Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz

Źródło: KPP w Aleksandrowie Kujawskim www.aleksandrow.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl